INVIMA CONSTRUCTION AB

  • Lagervägen 10
    555 92 Jönköping

  • 036-610 45

  • Org.nr. 556691-5210

Bygga nytt? Bygga om? Bygga till?

Invima utför alla typer av projekt inom nybyggnation, ombyggnation och tillbyggnation.

Detta innefattar arbete som takbyte, fönsterbyte, arbete med fasader (trä/puts/tegel), installation eller ändringar av entrédörrar, fönster, takkupor och takfönster etc.

Vi arbetar med allt från lägenheter och villor till större fastigheter. Vi har egen kakelsättare och utför således kakel- och klinkerarbete i badrum och kök mm. Vi byter och renoverar kök. Vi renoverar allmänna ytor, och då kan vi jobba med samtliga typer av ytskikt.

Invima hjälper er med alla övriga kontakter som krävs i ert projekt, och vi erbjuder all den service ni kan behöva, eftersom vi har gott samarbete med expertis inom de yrkesområden där vi själva ej har specialkompetens, såsom VVS, el, måleri och plåt mm.

Personal

Invima erbjuder väl utbildad och erfaren personal. Vi besitter kunskap om allt inom snickeri och kakelsättning. Vi är certifierade inom våtrum. Invima utför väl gjorda arbeten med noggrannhet och känsla, allt för att kunden skall bli nöjd. Vi håller nära kontakt med Dig som kund, och även mot leverantörer och samarbetspartners inom el, vvs och plåt mm.

Viktor Lindsten

Företagsledare
0708-14 32 25
viktor@invima.nu

Magnus Nord

Företagsledare
Projektansvarig, Hovslätts Ängar
0723-17 02 77
magnus@invima.nu

Ingemar Thunborg

Företagsledare
0708-13 25 10
ingemar@invima.nu

Mattias Lidin

Arbetsledare, Byggservice
0760-51 41 31
mattias@invima.nu

Alexander Thunborg

Administratör/Ekonomi
036-610 45
alexander@invima.nu

Emma Lindsten

Kundkontakt, Hovslätts Ängar
0703-96 69 09
emma@invima.nu

Susanne Birgersson Nilsson

Platschef, Hovslätts Ängar
0703-90 09 73
susanne@invima.nu

Hör av dig för en offert

Har du ett kommande projekt som du vill ha hjälp med?
Vi hjälper dig med planeringen och lämnar gärna en offert på arbetet.

två × 5 =